Ehliyet Sınav Tarihleri

metropolissurucukursu
Dönem Başlama Tarihleri
E-Sınav TarihiDireksiyon Tarihi
1-10 HaziranTeorik Dersleriniz bittikten sonra, Yoğunluğa göre 2 Hafta içerisinde sınava girilirE – Sınavı geçtikten sonra Direksiyon eğitimlerinizin tamamlanmasından sonra en yakın zamanda yapılacak olan direksiyon sınavına girebilirsiniz. Sınav Tarihleri MEM tarafından belirlenir.
1-10 TemmuzTeorik Dersleriniz bittikten sonra, Yoğunluğa göre 2 Hafta içerisinde sınava girilirE – Sınavı geçtikten sonra Direksiyon eğitimlerinizin tamamlanmasından sonra en yakın zamanda yapılacak olan direksiyon sınavına girebilirsiniz. Sınav Tarihleri MEM tarafından belirlenir.
1-10 AğustosTeorik Dersleriniz bittikten sonra, Yoğunluğa göre 2 Hafta içerisinde sınava girilirE – Sınavı geçtikten sonra Direksiyon eğitimlerinizin tamamlanmasından sonra en yakın zamanda yapılacak olan direksiyon sınavına girebilirsiniz. Sınav Tarihleri MEM tarafından belirlenir.
1-10 EylülTeorik Dersleriniz bittikten sonra, Yoğunluğa göre 2 Hafta içerisinde sınava girilirE – Sınavı geçtikten sonra Direksiyon eğitimlerinizin tamamlanmasından sonra en yakın zamanda yapılacak olan direksiyon sınavına girebilirsiniz. Sınav Tarihleri MEM tarafından belirlenir.
1-10 EkimTeorik Dersleriniz bittikten sonra, Yoğunluğa göre 2 Hafta içerisinde sınava girilirE – Sınavı geçtikten sonra Direksiyon eğitimlerinizin tamamlanmasından sonra en yakın zamanda yapılacak olan direksiyon sınavına girebilirsiniz. Sınav Tarihleri MEM tarafından belirlenir.
1-10 KasımTeorik Dersleriniz bittikten sonra, Yoğunluğa göre 2 Hafta içerisinde sınava girilirE – Sınavı geçtikten sonra Direksiyon eğitimlerinizin tamamlanmasından sonra en yakın zamanda yapılacak olan direksiyon sınavına girebilirsiniz. Sınav Tarihleri MEM tarafından belirlenir.
1-10 AralıkTeorik Dersleriniz bittikten sonra, Yoğunluğa göre 2 Hafta içerisinde sınava girilirE – Sınavı geçtikten sonra Direksiyon eğitimlerinizin tamamlanmasından sonra en yakın zamanda yapılacak olan direksiyon sınavına girebilirsiniz. Sınav Tarihleri MEM tarafından belirlenir.

Not: Genel uygulama olarak her ayın 1’i 10’u arası kurslar tarafından dönem açılır. Dönem açıldıktan sonra teorik dersleriniz tamamlanır. Teorik derslerini tamamladığınızda e-sınava başvurunuz kurs tarafından yapılır. Yoğunluk durumuna göre en yakın tarihe randevu alınır. E-Sınavı Geçtiğiniz takdirde direksiyon eğitimleriniz başlar ve tamamlanır. Daha sonra en yakın Direksiyon sınavına girebilirsiniz(Belirlenen direksiyon sınav tarihlerine göre).

Önemli: Teorik sınavlar Hafta içi veya Hafta sonu yapılıyor. Direksiyon sınavları ise sadece hafta sonları yapılıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Direksiyon Sınavı
21-22 OCAK 2023

Üye OlŞifremi Unuttum