29.08.2020 Direksiyon Sınavından Kareler

metropolissurucukursu
Ekim 17, 2020

Direksiyon Sınavından Önce Yapılması Gerekenler

Sürücü adaylarının direksiyon sınavına girmeden önce yerine getirmeleri gereken bir takım işler vardır. Eğer siz de yakın tarihte direksiyon sınavına girecekseniz bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

Direksiyon sınavına girmek için öncelikle bir sınav giriş belgesine ve bir de nüfus cüzdanına ihtiyacınız olacak. Sınav giriş belgenizi sınavdan en az 3 ya da 4 gün önce hazır edin. Giriş belgesini çıkarma işini asla son güne bırakmayın yoksa beklenmedik bir olumsuzlukla karşılaşmanız durumunda sınava giremeyebilirsiniz. Sınav giriş belgenizi çıkardıktan sonra belgenin üzerinde yer alan sınav tarihi ve saatine muhakkak dikkat edin. Sınav saatinden en az 15 dakika önce sınava gireceğiniz başlangıç alanında, nüfus cüzdanı ve giriş belgesi ile birlikte hazır bir şekilde bekleyin. Sınav zamanında, başlangıç alanında hazır bir şekilde bulunmadığınız takdirde sınavınız iptal olur ve 4 defalık sınav hakkınızdan birini kaybetmiş olursunuz.

Sınavın başlayacağı alana gidin ve kullanacağınız aracı inceleyin. Başlama saati geldiğinde elinizdeki belge ve kimliğinizi yetkili memura teslim edin. Bu esnada araca binmeden önce yetkili memurlar tarafından size aracın motoru ile ilgili bir takım sorular sorulacaktır. Hem heyecanınızı yenmeniz hem de araç tanıma bilginizi ölçmek amacı ile sorulan bu sorular, yaklaşık 5 dakikalık gibi kısa bir süreyi kapsar. Bu sorulardan 5 tanesini doğru bir şekilde cevaplayamayan sürücü adaylarının sınavları ise iptal olur.

Direksiyon Sınavı
21-22 OCAK 2023

Üye OlŞifremi Unuttum